درباره مهدکلاب

پورتال مهد کودک (مهد کلاب) یک راهنمای جامع اطلاعات مهد کودک است که در سال 1395 با الگو برداری از کتاب یلوپیجز، به دلیل ضرورت وجود آن در یافتن مهد کودک مناسب برای ارزیابی والدین کودکان ایجاد شد و به این دلیل که بانک اطلاعات جامع راهنمای اطلاعات مهد کودک در کشورمان می باشد، به نام پورتال مهد کودک (مهد کلاب) نام گذاری شد که هرسال بر اطلاعات آن افزوده و اطلاعات قبلی به روز رسانی می شود.

 

محتوای پورتال:

 محتوای پورتال شامل اطلاعات مورد نیاز و ضروری شهروندان به شرح زیر می باشد:

الف- نام، نشانی، شماره تلفن، شماره نمابر، نام مدیر و ... مهد کودک که شهروندان به صورت روزانه از آن استفاده می کنند.

ب- امکان جستجوی مهد کودک در تمامی محلات، معابر و خیابانها در نقشهی جامع کشور 

ج- اطلاعات و پیامهای بازرگانی مهد کودک.

 د- ارائه نسخه تلفن های همراه بانک اطلاعات
 

کاربرد پورتال مهد کودک:
پس از تحقیقات و نظرسنجی های انجام شده در تمامی شهرهای بزرگ جهان از جمله تهران، تنها برخی از کاربردهای اصلی پورتال و مشابه خارجی، که توسط شهروندان مطرح شده است به شرح زیر می باشد.

 
الف- مشخصات و امکانات و خدمات مهد کودک موردنیاز مردم ، در این پورتال، براساس نزدیک ترین مرکز دسترسی به آن ها نسبت به محل زندگی و یا محل مورد نظر، معرفی شده است.

ب- با استفاده از پورتال، برای تحقیق و مقایسه و ارتباط و ثبت نام در مهد کودک نیاز به تردد غیرضروری در سطح شهر و اتلاف وقت و انرژی و صرف هزینه های هنگفت، نیست.

 ج- با بررسی شهریه و امکانات و دسترسی و خدمات مهد کودک موردنظر، از طریق تماس تلفنی و بررسی در پورتال و نرم افزار ، احتمال خسارات ناشی از عدم اطلاع کافی از شهریه و امکانات آن ها از بین می رود.

 د- مهد کودک های مناطق مختلف از طریق این پورتال می توانند به ارزان ترین و سریع ترین روش ممکن تبلیغ و امکانات خود را معرفی نموده و کودکان را ثبت نام کنند.

هـ- در دسترس بودن اطلاعات مهد کودک ها در این مجموعه موجب تسهیل روابط مهد کودک ها و اولیای کودکان و مربیان شده و در نتیجه باعث رقابت سالم بین مهد کودک ها می شود.

 و- مجموعه پورتال مهد کودک، برخلاف سایر رسانه ها، برای 365 روز در سال، 7 روز در هفته و 24 ساعت در شبانه روز قابل دسترسی می باشد.

 ز- این مجموعه یک راهنمای جامع است که عدم حضور در آن، به نوعی عدم حضور در بانک اطلاعات مهد کودک ها تلقی می شود؛ چرا که از طریق این مجموعه تمامی مهد کودک ها خدمات و امکاناتی که تمایل به ارائه آن دارند را به راحتی می توانند معرفی کنند.

دیگر خدمات پورتال مهد کودک:
الف- تولید کتابهای راهنما (دایرکتوری)

 ب- تولید لوح فشرده به صورت چند رسانه ای (مولتی مدیا) و چند کاربره تحت شبکه

ج- ارایه اطلاعات از طریق اینترنت

 هـ- ارسال پیامهای بازرگانی از طریق پیام کوتاه و پست الکترونیکی Emailبرای مخاطبین مورد نظر

و- نقشههای شهری و موضوعی به صورت چاپی و الکترونیکی

محصولات تولید شده توسط پورتال مهد کودک:

1-     پورتال جامع مهد کودک کشور

2-     لوح فشرده پورتال مهد کودک

3-     سامانه اینترنتی پورتال مهد کودک

4-     پورتال مهد کودک اندروید

5-     پورتال مهد کودک iOS برای محصولات اپل